Nowy numer 21/2018 Archiwum

Śmierć bin Ladena to "znaczny sukces"

NATO oświadczyło, że śmierć przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena w starciu z amerykańskimi siłami specjalnymi to "znaczny sukces" na rzecz bezpieczeństwa państw Sojuszu Północnoatlantyckiego, zaznaczając, że misja Sojuszu w Afganistanie musi być kontynuowana.

"Gratuluję prezydentowi Barackowi Obamie i wszystkim tym, dzięki którym była możliwa operacja przeciwko Osamie bin Ladenowi. To znaczny sukces na rzecz bezpieczeństwa sojuszników z NATO i wszystkich państw, które przyłączyły się do naszych wysiłków w celu zwalczania plagi terroryzmu, by uczynić świat bezpieczniejszym miejscem dla nas wszystkich" - napisał w oświadczeniu sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

Jak jednocześnie zaznaczył, "sojusznicy z NATO i ich partnerzy będą kontynuować swą misję, by zapewnić, że Afganistan nigdy nie stanie się bezpiecznym schronieniem dla ekstremizmu".

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama