Nowy numer 24/2018 Archiwum

250 tys. ludzi przed trumną papieża

Ponad 250 tysięcy osób przeszło przed trumną Jana Pawła II wystawioną od niedzieli w bazylice św.Piotra - ogłosił w poniedziałek rano Watykan.

W rozpowszechnionym komunikacie poinformowano, że bazylika była otwarta do godziny 3 nad ranem w poniedziałek. Według żandarmerii watykańskiej, od niedzielnego popołudnia do nocy z niedzieli na poniedziałek hołd papieżowi oddało ponad ćwierć miliona ludzi. Liczba ta jeszcze wzrośnie, ponieważ bazylika zostanie ponownie otwarta po mszy dziękczynnej za beatyfikację papieża, odprawionej na placu św.Piotra.

O godzinie 17.30 przed trumną ze szczątkami Jana Pawła II, stojącą przed Ołtarzem Konfesji, odmówiony zostanie różaniec. Następnie bazylika zostanie zamknięta, a wieczorem podczas prywatnej ceremonii trumna zostanie złożona w Kaplicy św. Sebastiana bazyliki watykańskiej.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama