Nowy numer 33/2018 Archiwum

Polaczek: nie szukam polityki w beatyfikacji

Nie doszukuję się w beatyfikacji znaczenia politycznego – mówi portalowi wiara.pl poseł PiS Jerzy Polaczek.

– Byłem tego dnia z żoną w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – dodał były minister. Podkreślił, że jego przeżycia miały wyłącznie charakter duchowy, a podsumować je można trzema słowami: radość, głębia i wdzięczność. Najbardziej zapadły mu w serce słowa Benedykta XVI, który przedstawił swego poprzednika jako człowieka do końca i w pełni związanego z Kościołem i z każdym człowiekiem, jako następcę Chrystusa, który cierpiał tak, jak Jezus. Deszczowa niedziela w Łagiewnikach przypomniała posłowi Polaczkowi wielkie również deszczowe spotkanie z Janem Pawłem II na katowickim lotnisku na Muchowcu w 1983 r.

W jego refleksji nie było natomiast żadnych elementów politycznych. Bo też nie o tym mówił światu Jan Paweł II. – On wzywał ludzkość do otwarcia drzwi Chrystusowi. Mówił o Kościele i o potrzebie bliskości Boga – podkreślił poseł Polaczek. Przyznał, że na uroczystościach beatyfikacyjnych obecni byli znaczący politycy, reprezentujący swoje kraje. Ale – jak zauważył – był to jedyny element polityczny w rzymskich wydarzeniach tego dnia.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama