GN 24/2018 Archiwum

Odsłonięto portret błogosławionego

Największy na świecie portret Jana Pawła II, ułożony z 105 tys. zdjęć Polaków na wzór obrazu beatyfikacyjnego, odsłonięto na frontonie świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

Portret beatyfikacyjny powstał na wzór fotografii polskiego fotografa Grzegorza Gałązki.

Jego powierzchnia wynosi 1,4 tys. metrów kwadratowych, a waga – 600 kg. Został wydrukowany na specjalnym materiale przepuszczającym napór wiatru (tzw. mesh) z odpowiednią perforacją, a zastosowana rozdzielczość 1080 dpi, pozwoli by każde, nawet najmniejsze zdjęcie było czytelne.

Papieski wizerunek pozostanie na frontonie Świątyni Opatrzności Bożej do 16 października, a więc 33. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wieczorami będzie podświetlony, co zapewni jego widoczność nawet z dużej odległości.

Pod świątynię dotarła też replika samochodu, którym Jan Paweł II jechał w czasie pobytu w Warszawie w 1979 roku. Papamobile przystrojony biało-żółtymi kwiatami przejechał Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, pl. Trzech Krzyży, Al. Jerozolimskimi, Belwederską, Sobieskiego i Al. Rzeczypospolitej.

Samochód dla papieża został wykonany w 1979 roku wykorzystując podwozie Stara 660. Po pielgrzymce, na polecenie władz, został rozebrany. Zrekonstruowano go w 2002 roku.

« 1 »

Zobacz także

  • boguslavo@gmail.com
    02.05.2011 09:17
    Bardzo dobrze, ale jak mozna zobaczyć swoje zdjęcie na portrecie, jak odszukać/
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama