Nowy numer 21/2018 Archiwum

O. Knabit: dla mnie i tak zawsze był święty...

Przekornie powiem, że się tą beatyfikację nie przejmowałem, bo Jan Paweł II zawsze był dla mnie święty – powiedział portalowi wiara.pl o. Leon Knabit. Dodał zarazem, że gdy Benedykt XVI wypowiadał formułę beatyfikacji, to coś radośnie ścisnęło go za gardło.

– Są momenty, które dla życia uczuciowego są nie do zastąpienia; które wpływają na nasze powołanie, na nasze relacje z ludźmi – podkreślił benedyktyn z Tyńca. Dla niego wyniesienie Jana Pawła II na ołtarze to dowód, że nie trzeba bać się świętości. – To dla nas radość i zobowiązanie. To ostroga dana przez Pana Boga sercu i woli – zauważył o. Leon.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama