Nowy numer 17/2024 Archiwum

Jak działa kantor internetowy? Porady dla klientów

Kantory internetowe są coraz chętniej wybierane przez Polaków. Otwarcie na rynki zagraniczne, regularny wzrost gospodarczy oraz dynamicznie zmieniająca się sytuacja finansowa Polaków sprawiają, że coraz częściej sięgamy po waluty obce.

Bez względu na powody, zawsze warto wybrać najlepszy możliwy serwis, który zapewni najniższą prowizję, oraz najwyższe kursy.

Portal https://kantor.live to porównywarka ofert wszystkich najlepszych kantorów internetowych i nie tylko, zapewniająca aktualny i pełen pogląd na najlepsze oferty wymiany walut.

Pozostaje jedynie kwestia, upewnienia się, jak działa internetowy kantor wymiany walut. Usługi tego typu regularnie, z roku na rok zwiększają liczbę użytkowników, ale nadal wielu Polaków nie ma pojęcia, jak to właściwie działa. Dlatego w niniejszym artykule przyjrzymy się temu bliżej.

Wybór odpowiedniego kantoru internetowego

Na szczęście Internet jest miejscem, gdzie ceni się jak największą prostotę i właśnie w tym kierunku podążają wszyscy operatorzy usług wymiany walut przez Internet. Dlatego sposób działania takich serwisów z reguły jest bardzo podobny.
Żeby zdecydować, jaki kantor internetowy wybrać, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

  • Recenzje ekspertów oraz opinie użytkowników – portal cieszący się pozytywnymi opiniami jest wiarygodny. Niekiedy lepiej jest wybrać doskonale wszystkim znany serwis, oferujący nieco słabsze warunki, niż nikomu nieznany portal z najlepszymi kursami.
  • Kurs wymiany walut – sprawdź kilka różnych serwisów i porównaj kursy najpopularniejszych walut (np. USD-PLN, EUR-PLN). Możesz je zestawić z oficjalnymi informacjami podawanymi przez NBP, żeby mieć możliwie najdokładniejsze informacje o aktualnych kursach walut.
  • Dostępność mobilna – możliwość błyskawicznego wymieniania walut z wykorzystaniem kantoru w aplikacji mobilnej to duży atut, który pozwoli na błyskawiczne transakcje w dowolnym momencie.
  • Odpowiedni dział wsparcia – każdy portal tego typu powinien oferować możliwość porozmawiania na czacie z konsultantem, który wszystko wyjaśni. W ten sposób nawet osoby, które nigdy nie korzystały z serwisów tego typu, zawsze mogą się wesprzeć i dopytać w dowolnej kwestii.

Wybór kantoru oczywiście nie jest ostateczny i zawsze można po prostu zrezygnować z danej usługi i skorzystać z innej. Ponadto zawsze warto zwrócić uwagę na wyżej wymienione czynniki.

Rejestracja konta

Zakładanie konta to z reguły prosty proces. Obejmuje kilka standardowych kroków, które powinny być doskonale znane wszystkim osobom, kiedykolwiek rejestrującym konto w dowolnej usłudze internetowej.

  1. Kliknij wyróżniający się przycisk „Załóż konto” lub „Rejestracja”.
  2. Wypełnij formularz rejestracyjny, podając wszystkie dane. Kantor prześle wiadomość z linkiem weryfikacyjnym na wskazany adres e-mail.
  3. Przejdź na skrzynkę pocztową i wyszukaj wiadomość, po czym kliknij link/przycisk, który przeniesie cię na stronę kantoru.

W zależności od kantoru serwis może poprosić o dalsze uzupełnienie informacji o sobie oraz podanie numeru telefonu. Warto wpisać wszystko zgodnie ze stanem rzeczywistym, żeby później nie mieć żadnych niepotrzebnych opóźnień związanych z realizacją transakcji.

Jak działa wymiana walut z wykorzystaniem kantoru internetowego?

Przechodzimy do sedna sprawy – wyjaśnienia, jak działa kantor internetowy. Zarejestrowany użytkownik powinien posiadać konta bankowe z interesującymi go walutami.

Przykładowo, jeżeli zamierza wymieniać PLN na EUR, powinien podać rachunek w złotówkach oraz euro. Ten pierwszy posiada praktycznie każdy dorosły Polak. Jeśli nie ma konta w euro to nic straconego – dzisiejsze banki umożliwiają utworzenie go w kilka minut z poziomu bankowości elektronicznej. Opcjonalnie można wybrać się do najbliższej placówki i otworzyć taki rachunek z pomocą przedstawiciela danego banku.

Pozostaje już tylko dodać obydwa rachunki bankowe. Należy dokładnie wypełnić formularz, aby wszystkie dane pokrywały się z tymi w banku. Czynność należy powtórzyć także z kontem z drugiej walucie.

Kiedy wszystko jest już gotowe, wystarczy: wybrać żądaną parę walut, jak np. PLN – EUR, jeżeli to internetowy kantor kurs euro; wskazać rachunek, z którego prześle się złotówki i drugi – w euro, gdzie kantor wyśle wymienione pieniądze. Całość odbywa się z wykorzystaniem wybranej przez użytkownika metody płatności. Może to być standardowy przelew bankowy, usługa Przelewy24, Blik, karta płatnicza lub coś innego.

Jakie prowizje pobierają kantory internetowe?

Każdy kantor ma inną politykę dotyczącą wymiany walut. Niektóre stosują procent od transakcji np. 0,2% lub 1%. Inne z kolei rekompensują to sobie, minimalnie ingerując w kurs na swoją korzyść. Dodatkowo korzystając z usługi płatności typu Przelewy24, należy się liczyć z prowizją od transakcji (najczęściej około 1 zł).

Podsumowanie – błyskawiczne transakcje i ogromna wygoda

Kantory internetowe są przyszłością. Dynamicznie zmieniające się kursy walut oraz wysoka inflacja, sprawiają, że coraz więcej Polaków decyduje się sięgnąć po stabilne waluty zagraniczne. Internet z kolei zapewnia najlepsze warunki transakcji, dlatego warto sprawdzić, co oferują kantory online i zacząć oszczędzać.

 

Artykuł sponsorowany (whp)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy