Gałąź Ruchu Światło–Życie okazała się potężnym konarem, który trwa już 50 lat i ciągle obficie owocuje.
Wakacje 1973 roku w Krościenku wydawały się podobne do tych z lat poprzednich. Pełno było w okolicy grup młodzieżowych, uczestniczących w oazach rekolekcyjnych. Ale tym razem pojawili się ludzie dotąd na oazie niewidziani – małżeństwa z dziećmi. Tak realizowało się kolejne wielkie pragnienie ks. Franciszka Blachnickiego, któremu wcześniej dał wyraz w swoim pamiętniku. „Dojrzewa we mnie idea ruchu rodzinnego” – zanotował w 1968 roku. 5 lat później zamiar przyjął realny kształt – ruszyła tzw. oaza rodzin. W dwóch 15-dniowych turnusach rekolekcji wzięło udział 51 rodzin, razem 164 osoby z 10 diecezji.
Dostępna jest część treści. Chcesz więcej?
Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
Dziennikarz działu „Kościół”
Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.
Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka