Nowy numer 48/2023 Archiwum

„Gość Niedzielny” służy i świeckim, i duchownym. I nieraz tych pierwszych przekonuje do tych drugich

Mówi się, że media katolickie to dla duchownych dodatkowy wikary. Jeśli tak, to w przypadku „Gościa” ten wikary ma wyjątkowy zasięg.

Ksiądz Eugeniusz Cygan ma 87 lat i mnóstwo pomysłów. Zawsze taki był. – On jest nadal ciekawy życia, a co mnie najbardziej zachwyca – zakochany w Panu Bogu przeogromnie – mówi o nim Agnieszka Nikel, jego dawna parafianka z Zawady k. Wodzisławia Śl. Pokazuje jego zdjęcia z czasów swojego dzieciństwa, a jego proboszczowania: ks. Eugeniusz wśród dzieci jako Indianin, ks. Eugeniusz z gitarą, ucharakteryzowany na hiszpańskiego trubadura, ks. Eugeniusz z młodzieżą na strzelnicy…

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka