Nowy numer 49/2023 Archiwum

Markowa: W przeddzień beatyfikacji odbędzie się Podkarpackie Święto Młodych z Rodziną Ulmów

9 września w Markowej, w przeddzień beatyfikacji Rodziny Ulmów, zamordowanej tam przez niemieckich żandarmów za ukrywanie prześladowanych Żydów, odbędzie się Podkarpackie Święto Młodych z Rodziną Ulmów. Zaplanowano m.in. sztukę teatralną, integrację, koncerty. Do udziału w wydarzeniu zaprasza ks. Marcin Wilk, duszpasterz młodzieży archidiecezji przemyskiej.

– Przede wszystkim będzie to dziękczynienie młodych za rodzinę Ulmów, ale patrząc szerzej w ogóle dziękczynienie za instytucję rodziny - powiedział KAI ks. Wilk. Będziemy chcieli przybliżyć piękną prawdę o rodzinie Ulmów, ważne przesłanie ich życia i świadectwa, poprzez sztukę im poświęconą „Powołani do miłości” autorstwa pani Marii Szulikowskiej, która przygotowała ją na specjalne zamówienie Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej - dodaje.

W programie wydarzenia jest także nabożeństwo powołaniowe poprowadzone przez cztery diecezje. - Chcemy zaprosić także do zabawy. Będą tańce, rozmowy, zabawy integracyjne, spotkania i koncerty – zachęca ks. Wilk.

W Mszy beatyfikacyjnej rodziny Ulmów udział weźmie ponad 32 tys. osób

Podkarpackie Święto Młodych z Rodziną Ulmów będzie miało miejsce przed kościołem parafialnym w Markowej. Świętowanie rozpocznie się o 12.30. Na początku zaplanowano integrację poprzez tańce.

O 13.00 odbędzie się koncert Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej.

Sztuka teatralna o Rodzinie Ulmów „Powołani do Miłości” rozpocznie się o 13:35. W obsadzie młodzież z ZSEIO w Przemyślu, scenariusz autorstwa Marii Szulikowskiej, reżyseria - ks. Marcin Wilk, oprawa muzyczna - dr Monika Brewczak i Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej.

O 15.15 odbędzie się nabożeństwo „Powołani do świętości”, organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży diecezji: rzeszowskiej, sandomierskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Na godz. 16.15 zaplanowano koncert zespołu NiemaGOtu.

Wieczorem, o 18.00 na stadionie będzie miał miejsce Wielki Koncert z okazji beatyfikacji pt. „Nie ma większej miłości” J 15,13.

Organizatorami wydarzenia są Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, Diecezji Rzeszowskiej, Zamojsko-Lubaczowskiej i Sandomierskiej.

Szczegółowy program i dodatkowe informacje dostępne są TUTAJ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama