Nowy numer 49/2023 Archiwum

O czym należy pamiętać przed pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

Meksyk to niesamowity kraj słynący z otwartości ludzi, wspaniałego jedzenia oraz jedynej w swoim rodzaju kultury.

W Meksyku znajdziemy wszystko, od spektakularnych plaż, historycznych budowli, dżungli, gór, po pustynie. Kraj ten również odwiedza liczna grupa wiernych.

Dla każdego katolika, Meksyk wraz z sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe to obowiązkowy punkt na szlaku pielgrzymkowych miejsc. Wszystko to za sprawą wydarzenia, które miało miejsce w XVI wieku na wzgórzu Tepeyac, kiedy to skromny biedak Juan Diego doświadczył cudownego objawienia Najświętszej Maryi Panny. Co roku sanktuarium przyciąga ponad 10 milionów wiernych z każdego zakątka świata.

Jeżeli planujesz wkrótce pielgrzymować do Meksyku, sprawdź o czym powinieneś pamiętać przed udaniem się w drogę.

Nie zapomnij o formalnościach - uzyskaj Meksykańską Kartę Turystyczną (FMM)

Każdy pielgrzym przed wyruszeniem w trasę powinien upewnić się, że posiada wszelkie wymagane dokumenty podróżne. Przede wszystkim czy jego paszport pozostaje ważny, koniecznie przez okres minimum 6 miesięcy od daty planowanej podróży. Ważny paszport jest również wymagany, aby móc aplikować o Meksykańską Kartę Turystyczną (FMM).

Meksykańska FMM to obowiązkowe jednorazowe pozwolenie wjazdowe, umożliwiające pozostanie w Meksyku przez okres nawet do 180 dni. Oprócz ważnego paszportu, konieczne jest załączenie kopii biletu lotniczego. Cała aplikacja składa się z trzech intuicyjnych kroków, w tym wypełnienia formularza online, załączenia kopii wymaganych dokumentów oraz dokonania opłaty serwisowej.

Zatwierdzona Karta zostanie dostarczona na adres email podany w aplikacji. Przetworzenie wniosku aplikacyjnego zajmuje około 3 dni roboczych. Pamiętaj, aby aplikować o Kartę FMM odpowiednio wcześnie, aby otrzymać zatwierdzony dokument na czas. Więcej informacji znajdziesz na stronie VisaFly.com.

O czym należy pamiętać przed pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

Historia objawienia Maryjnego

W roku 1531, ubogi Aztek, Juan Diego, udał się na cotygodniową mszę świętą odprawianą w odległości kilkudziesięciu kilometrów od swego domu. Był on osobą pełną wiary, a Chrystus zajmował szczególne miejsce w jego życiu. Wtedy też na wzgórzu Tepeyac, Juan ujrzał świetlany wizerunek Matki Bożej, która przemówiła do niego, prosząc o przekazanie biskupowi jej prośby wybudowania kościoła. Matka Boża wiedząc, że może on nie uwierzyć skromnemu człowiekowi w ten cud, poleciła Juanowi zebrać kwiaty na wzgórzu Guadalupe, zawinąć je w tilmę i zanieść biskupowi, któremu miał przekazać wiadomość o objawieniu.

W związku z tym, że miało to miejsce w grudniu, o tej porze roku ciężko byłoby znaleźć jakiekolwiek kwiaty kwitnące w Meksyku. Po przybyciu na audiencję do biskupa, Diego wysypał wszystkie kwiaty, a na jego płaszczu pojawiło się oblicze Matki Bożej.

Wizerunek Maryi po dziś dzień pozostaje niezwykłą zagadką dla wielu badaczy. Wierni z całego świata udają się do Meksyku, aby choć na chwilę móc pomodlić się przy świętym wizerunku.

O czym należy pamiętać przed pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

Połącz modlitwę z odpoczynkiem

Pamiętaj, że pielgrzymka do Meksyku oprócz kontemplacji i modlitwy to także doskonała okazja, aby poznać kulturę tego kraju i odpocząć od zgiełku codziennego życia. Jednym z wspaniałych pomysłów poznawania Meksyku może być odkrywanie tamtejszej kuchni lub odpoczynek na jednej z licznych plaż.

W Meksyku znajduje się również Teotihuacan, archeologiczne stanowisko będące jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie.

Jeżeli chcesz połączyć duchowe przeżycie z wakacjami w Meksyku, na rynku dostępnych jest wiele biur podróży oferujących pakiety wycieczkowe. Większość z nich łączy doświadczenie bogactwa duchowego z kulturowym.

Artykuł sponsorowany (whp)

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy