Nowy numer 39/2023 Archiwum

Gwiazdy na pustyni. Czy zatrudnienie Ronaldo i Benzemy poprawi wizerunek Arabii Saudyjskiej?

Zabraknie Piotra Zielińskiego, ale na otarcie łez kibice dostali Neymara. Saudyjczycy zatrudniają gwiazdy światowej piłki, płacąc im pieniądze, przy których bledną zarobki w Realu Madryt. I nie robią tego z zamiłowania do futbolu.

Saudyjska piłka poczyniła ostatnio wielkie postępy – to nie tłumaczenie polskiego klubu, który przegrał mecz z egzotycznym rywalem, ale fakt. Od niedawna w Saudi Professional League grają zawodnicy, na których sprowadzenie nie byłoby stać klubów z Portugalii czy Holandii. Budowa naszpikowanej gwiazdami ligi to państwowy projekt, który może nie zwróci się finansowo, ale ma poprawić wizerunek kraju kojarzącego się z nietolerancją religijną i prześladowaniami opozycji.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Jakub Jałowiczor

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w radiu „Kampus”. Współpracował m.in. z dziennikiem „Polska”, „Tygodnikiem Solidarność”, „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie”, „Niedzielą”, portalem Fronda.pl. Publikował też w „Rzeczpospolitej” i „Magazynie Fantastycznym” oraz przeprowadzał wywiady dla portalu wideo „Gazety Polskiej”. Autor książki „Rzecznicy”. Jego obszar specjalizacji to sprawy społeczno-polityczne, bezpieczeństwo, nie stroni od tematyki zagranicznej.
Kontakt:
jakub.jalowiczor@gosc.pl
Więcej artykułów Jakuba Jałowiczora

Quantcast