Nowy numer 48/2023 Archiwum

Rzecznik Stolicy Apostolskiej: Papież nie zachęcał do wychwalania imperialistycznej logiki

Papież Franciszek nie zachęcał młodych rosyjskich katolików do wychwalania imperialistycznej logiki i osobistości rządzących, cytowanych, by wskazać pewne historyczne okresy odniesienia – podkreślił we wtorek rzecznik i dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Rzecznik Stolicy Apostolskiej napisał w komunikacie:

W słowach pozdrowienia skierowanych spontanicznie do niektórych młodych rosyjskich katolików kilka dni temu, jak jasno wynika z kontekstu, w którym je wypowiedział, Papież zamierzał zachęcić młodych ludzi do zachowania i promowania wszystkiego, co pozytywne w wielkim rosyjskim dziedzictwie kulturowym i duchowym, a na pewno nie do wychwalania imperialistycznej logiki i osobistości rządzących, cytowanych by wskazać pewne historyczne okresy odniesienia. 

Papież Franciszek przemówił 25 sierpnia, za pośrednictwem łącza wideo do rosyjskiej młodzieży podczas Dni Młodzieży, które odbywały się w Petersburgu. Uczestników zgromadzonych w bazylice św. Katarzyny w tym rosyjskim mieście zaprosił m.in., aby byli „siewcami ziarna pojednania, małych nasion, które w tej zimie wojny nie wykiełkują w zamarzniętej ziemi, ale zakwitną w przyszłej wiośnie”.

O wideo-spotkaniu z młodymi rosyjskimi katolikami pisaliśmy tutaj:

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama