Nowy numer 49/2023 Archiwum

Marianna Schreiber została wyrzucona z partii, którą sama założyła

Marianna Schreiber, celebrytka i żona ministra z PiS Łukasza Schreibera, została wyrzucona z partii politycznej Mam Dość 2023, którą sama założyła. 11 sierpnia br. Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował wspomniane ugrupowanie - podała w piątek "Rzeczpospolita".

Jak poinformował zarząd Mam Dość 2023, "pani Marianna Schreiber nie jest liderką partii ani jej założycielką". "Została wykreślona z wniosku założycielskiego w dniu 12 czerwca 2023 roku za naruszenia statutu partii; Zarząd partii oraz przyszli zdeklarowani jej członkowie nie utożsamiają się z działaniami pani Marianny Schreiber" - podano.

Jak odnotowała "Rzeczpospolita", była partia Schreiber ma jej też za złe m.in. "wielokrotne, koniunkturalne zmiany poglądów", co ma "dezinformować i zniechęcać potencjalnych przyszłych członków".

Gazeta poprosiła celebrytkę o komentarz, ona jednak zamieściła w internecie oświadczenie. Napisała, że partię zarejestrowano po wycofaniu wniosku o rejestrację, a ona nawet nie zna członków zarządu.

"To nieprawda. Osobiście organizowałem wiele przedsięwzięć powstającej partii, a pani Marianna doskonale mnie zna, podobnie jak inne osoby z zarządu. Byliśmy przecież nawet na jej przysiędze wojskowej" - powiedział "Rzeczpospolitej" wiceszef partii Mam Dość 2023 Sylwester Zacheja.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama