Nowy numer 15/2020 Archiwum

Papież o znieczulicy

Benedykt XVI zaapelował do wiernych, by nie byli niewrażliwi na "władzę zła". Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie papież życzył wszystkim, by uroczystości Wielkiego Tygodnia umocniły ich wiarę i rozbudziły nadzieję.

Benedykt XVI odnotował, że zjawisko "pewnej niewrażliwości duszy na władzę zła" jest problemem chrześcijan wszystkich czasów.

"Nie chcemy za bardzo się tym niepokoić, chcemy zapomnieć. Może jest" - dodał papież. "To nasza prawdziwa ospałość na obecność Boga, która czyni nas także niewrażliwymi wobec zła: nie czujemy Boga, bo by nam przeszkadzał i tak oto pozostajemy wrażliwi wobec zła" - zauważył.

"Możemy podziwiać Sokratesa", ale chrześcijanie powinni podążać za Jezusem - mówił papież dokonując zestawienia dwóch różnych postaw wobec śmierci: niepokoju Sokratesa i "pogodzenia się" z nią przez Jezusa.

Benedykt XVI wezwał wiernych, by czas Wielkiego Tygodnia poświęcili na modlitwę i spowiedź.

Po polsku papież powiedział: "Liturgia Wielkiego Tygodnia wprowadza nas w tajemnicę męki i śmierci Bożego Syna, aby niedzielny poranek zabłysnął światłem Jego Zmartwychwstania. Życzę, aby przeżywanie tych tajemnic umacniało w nas wiarę, budziło nadzieję i rozpalało miłość, abyśmy coraz pełniej uczestniczyli w rzeczywistości naszego odkupienia".

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama