Nowy numer 17/2024 Archiwum

Maluchy w klasyce

Daia, Rodzina mój skarb, EMI 2011

To nieprawda, że dzieci i ryby… Dzieciaki mają głos. Nie nucą jednak pod nosem hitu „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Pory na dobranoc” czy piosenki syren z serialu „H2O”. Śpiewają klasykę. W pierwszym albumie projektu Daia Rodzina mój skarb wykonują najsłynniejsze utwory muzyki klasycznej.

Dzieci połkną z dziką rozkoszą pierwszą cukierkową płytkę, na której ich rówieśnicy śpiewają o tym, jak ważna jest rodzina (teksty piosenek napisała Janina Szacińska). Druga płyta projektu to klasyka gatunku. Znajdziemy na niej kompozycje, których wstyd nie znać.

Przykłady? Koncert fortepianowy b-moll Czajkowskiego, II Trio fortepianowe Es-dur Schuberta, Symfonię nr 40 g-moll Mozarta, poruszające IV Preludium fortepianowe e-moll Chopina, nieśmiertelne „Jezioro Łabędzie”, III Suitę orkiestrową D-dur Bacha czy pełen ognia „Taniec węgierski” Brahmsa.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza