Nowy numer 39/2023 Archiwum

Orzeźwiający i pożywny

Koktajle mogą być różne: na bazie mleka (także roślinnego) lub wody.

Z dodatkiem warzyw, takich jak ogórek czy seler naciowy, ale także orzechów, otrębów, płatków owsianych, owoców, ziół, przypraw… Duży wybór składników powoduje, że codziennie można cieszyć się nowym smakiem. Koktajl jest dobry na rozpoczęcie dnia, jako uzupełnienie obiadu lub jako podwieczorek.

Ilość: 1 duża szklanka
Czas przygotowania: 10 minut

Składniki:
•  2 szklanki świeżego szpinaku lub jarmużu
•  3 pomarańcze
•  1/2 cytryny
•  2 miękkie kiwi
•  1/2 ogórka
•  1 banan
•  4 listki mięty lub melisy cytrynowej

Sok z cytryny i pomarańczy wycisnąć ręcznie razem z miąższem. Dodać do soku liście świeżych ziół. Do kielicha miksera lub blendera dodać liście szpinaku lub jarmuż (bez twardych łodyg), obrane kiwi, pokrojony w kawałki ogórek i banan. Dobrze zmiksować. Gotowy koktajl wypić od razu.

Smacznego :)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek

Quantcast