Nowy numer 49/2023 Archiwum

Gruszki z nadzieniem

Jabłka i gruszki dostępne w sklepach w wielu odmianach to znak, że zaczęła się jesień. Częściej w kuchni używamy jabłek – czy to na surowo, czy w szarlotkach, czy wreszcie w kompotach, musach i jako dodatek do sałatki.

Gruszki, mam wrażenie, cieszą się mniejszą popularnością. Tymczasem gruszka, dużo słodsza niż jabłko, prowokuje do eksperymentowania. Dobrze komponuje się z orzechami, rukolą i serem pleśniowym. A ponieważ jest zaliczana do owoców bardzo zdrowych, warto spróbować przekąski, która łączy słodycz z wytrawnym smakiem sera. Można ją podawać jako przystawkę z pieczywem (grzanką), deser do wina lub dodatek do dania głównego.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek