Nowy numer 39/2023 Archiwum

Patriarcha Lizbony: ŚDM naznacza pokolenie – to będzie generacja 2023 roku

„Jesteśmy gotowi” – powiedział burmistrz Lizbony, Carlos Moedas, na konferencji prasowej 6 czerwca w dwa miesiące przed Światowymi Dniami Młodzieży. Zaapelował też, by lizbońskie rodziny otworzyły swe domy dla przybywających pielgrzymów.

Patriarcha Lizbony, kard. Manuel Clemente, podkreślił, że przygotowania są „nieustannym zaangażowaniem tysięcy ludzi, w przeważającej większości wolontariuszy”. [ŚDM] naznaczają pokolenie.  Z doświadczeń tych wszystkich ludzi, którzy pracują nad ŚDM i przeżyć pielgrzymów, wyrośnie pokolenie 2023 r. – zapewniał kardynał. Specjalne przesłanie skierował również Prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa.

To będzie wielkie święto młodych
„Światowe Dni Młodzieży już za niecałe dwa miesiące. Odbędą się w Lizbonie, choć i inne części Portugalii też zostaną włączone, zwłaszcza Fatima. To będzie wielkie święto młodych. To będzie wielkie uniwersalne, otwarte i ekumeniczne święto, które powraca po czterech latach przerwy z powodu pandemii. Świat zwróci swe oczy na Portugalię. […] Święto młodych, święto powszechne, święto intensywnie i długo przeżywane, mające moc i z Papieżem Franciszkiem - Papieżem walczącym o pokój, dialog, tolerancję, zrozumienie, przeciwko nierówności, głodowi i nędzy; z Papieżem peryferii. […]. Portugalia za niecałe dwa miesiące przyjmie Papieża Franciszka, przyjmie młodzież z całego świata w duchu właściwym Portugalii – tj. będąc platformą [spotkania] między oceanami, kontynentami, kulturami i narodami.“

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast