Nowy numer 38/2023 Archiwum

Inwestowanie w złoto dla początkujących. Poradnik

Gdy rynki akcji przechodzą przez ciągłe zawirowania, a inflacja rośnie, zrozumiałe jest, że coraz więcej ludzi jest zainteresowanych perspektywą inwestowania w złoto.

Ten metal szlachetny nie bez powodu jest uważany za dobre zabezpieczenie majątku i jest niezawodną alternatywą dla inwestorów, którzy chcą zdywersyfikować swoje portfele. 

Czy złoto to dobra inwestycja?

Nie można po prostu zacząć kupować złota, licząc na sukces. Konieczne jest rozeznanie się w sztuce inwestowania w złoto przed podjęciem jakichkolwiek działań - a ten poradnik może być dobrym ku temu startem.

Warto dzisiaj rozważyć inwestowanie w złoto, ponieważ:

  • Jest to silne zabezpieczenie przed inflacją i zawsze będzie miało wartość ze względu na niedobór tego kruszca w środowisku naturalnym.
  • To bezpieczny wybór dla inwestorów od setek lat. Ilekroć pojawia się kryzys gospodarczy, wartość złota zawsze będzie rosnąć.
  • Dywersyfikuje Twój portfel inwestycyjny – liczne badania wykazały, że złoto może być bezpieczną przystanią w portfelach akcji.
  • Istnieją prognozy wskazujące na to, że w nadchodzących latach będzie jeszcze większy popyt na ten metal.

Teraz, gdy już wiesz, że inwestowanie w złoto ma sens - na początku Twojej drogi z tym metalem konieczne jest zapoznanie się z różnymi rodzajami takiej inwestycji, które warto rozważyć.

Różne rodzaje inwestycji w złoto - co masz do wyboru?

Jedną z bardziej popularnych form inwestowania w złoto jest jego fizyczna forma. Mowa o produktach inwestycyjnych, takich jak złote sztabki, złote monety, a nawet złota biżuteria. Może to być dla Ciebie szokiem, ale nawet teraz w epoce cyfrowej niektórzy ludzie wciąż wolą fizyczne złoto. Może to wynikać z wyjątkowych właściwości złota, takich jak jego rozmiar, czy wygląd.

Sztabki złota są zwykle pierwszym wyborem dla doświadczonych inwestorów. Do wyboru są różne rozmiary, od 25 gramów do 1 kg. Sztabki złota są łatwe do przechowywania i stanowią skuteczną opcję inwestycyjną. Złote monety są wygodniejszą opcją inwestycyjną ze względu na ich rozmiar i łatwo je upłynnić lub sprzedać, gdy tylko potrzebujesz pieniędzy. Zwykle waży od 2,5 grama do 25 gramów. Jest to również idealna opcja inwestycyjna dla nowych inwestorów. Złote monety bulionowe najlepiej kupować ze sprawdzonego źródła jak np. https://flyingatom.gold/16-zlote-monety. Wtedy wiemy, że dostaniemy w 100% czyste złoto.  

Nie zapominajmy też, że chociaż niektórzy wolą złoto jako inwestycję, inni decydują się je nosić - stąd popularność biżuterii wśród inwestorów. Jako początkujący inwestor musisz pamiętać, że złota biżuteria zwykle nie jest czystym złotem, gdyż w tej metodzie metal ten często łączy się z innymi materiałami, takimi jak srebro, miedź, czy nikiel. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się obrać ten kierunek inwestycyjny - zawsze przed zakupem złotej biżuterii upewnij się, ile ma karatów.

Szukasz alternatywy dla fizycznego złota?

Alternatywą są akcje, gdzie nie inwestujesz bezpośrednio w złoto, ale inwestujesz w firmę, która zajmuje się jego wydobyciem. Zatem w takiej formie inwestycji Twój zwrot z tego rodzaju ruchów finansowych wycelowanych w złoto zależeć będzie od wyników firmy – tam właśnie otrzymasz dywidendę.

Teraz już masz bazę informacji, która pomoże Ci rozpocząć Twoją przygodę z inwestycją w złoto. Temat ten w żaden sposób nie został wyczerpany w niniejszym artykule, ale na pewno powyższy przewodnik jest dobrym miejscem na start, które pomoże Ci łatwiej określić kierunek planowanych inwestycji związanych z tym kruszcem.

Artykuł sponsorowany (whp)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast