Nowy numer 39/2023 Archiwum

Poznańskie Targi Książki 2023: Tłumy miłośników literatury

Poznańskie Targi Książki to jedno z ważniejszych wydarzeń w polskiej branży wydawniczej. Tegoroczna edycja, która odbyła się w dniach 10-12 marca, cieszyła się dużym zainteresowaniem czytelników, wydarzenie odwiedziło blisko 70 000 tysięcy zwiedzających.

Podczas Targów można było znaleźć szeroki wybór literatury różnych gatunków i tematów, od beletrystyki, poprzez literaturę popularną, po dzieła naukowe czy książki dla dzieci. Podczas tej edycji wydarzenia swoją ofertę wydawniczą zaprezentowało ponad 170 wydawnictw, co przełożyło się również na obecność wielu autorów. Na stoiskach zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą zarówno znanych wydawnictw, jak i tych niszowych, które wydają książki mniej znanych autorów z Polski i zagranicy.

W tym roku odbyło się ponad 150 spotkań z autorami, podczas których czytelnicy mogli porozmawiać z pisarzami, zdobyć autografy czy zrobić sobie zdjęcie ze swoim ulubionym autorem. Zarówno spotkania na scenach, jak i te na stoiskach wystawców cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Uwagę wielu uczestników przyciągnęły spotkania z Weroniką Marczak oraz Katarzyną Bondą. Oba spotkania zebrały wokół sceny liczne grono czytelników. W tym roku odbyły się również spotkania z autorką bestselerowych powieści historycznych, Elżbietą Cherezińską, czy Łukaszem Orbitowskim, autorem wielu popularnych publikacji. Nie zabrakło również spotkań z autorami bajek dla dzieci. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli także okazję do spotkania się z przedstawicielami świata kultury i nauki oraz do uczestnictwa w dyskusjach i prelekcjach.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także strefy specjalne. Jedną z nich była Strefy Podpisów, w której gościli autorzy literatury Young Adults. Spotkaniom towarzyszyło wiele emocji, a młodzi czytelnicy nie ukrywali swojej radości, która towarzyszyła im podczas spotkań z pisarzami ich ulubionych książek. Spore zainteresowanie wzbudziły także giełda winyli oraz atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych czytelnikach. To dla nich przez cały weekend była otwarta Strefa Rodzinnego Czytania oraz strefa warsztatowa, w których mogli spotkać się z bohaterami ulubionych bajek.

Przez trzy dni w debiutującej Strefie BookToka uczestnicy mieli okazję spotkać swoich ulubionych TikTokerów, którzy na co dzień dzielą się ze swoimi fanami opiniami na temat przeczytanych książek. Na scenie pojawili się m.in. Iza, występująca pod pseudonimem Książkowa Baba, czy Adrian, który w social mediach istnieje jako Podczytany. Użytkownicy aplikacji TikTok mieli również okazję wzięcia udziału w panelach, które przybliżyły im pracę z aplikacją.

W tym roku Poznańskie Targi Książki przyciągnęły tłumy miłośników literatury. To był weekend przepełniony rozmowami i spotkaniami autorskimi, którym towarzyszyły ogromne emocje. W czasie targów można było także poznać nowe trendy w branży wydawniczej,
a także zdobyć cenne wskazówki i porady dotyczące pisania i wydawania książek. To było wydarzenie nie tylko poświęcone literaturze, ale także miejsce, które sprzyjało wymianie poglądów i dyskusji na tematy związane z literaturą oraz promocji czytelnictwa.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast