Nowy numer 39/2023 Archiwum

Sondaż: 64 proc. badanych negatywnie ocenia sędziów TK, którzy nie przychodzą na rozprawy

64 proc. badanych oceniło negatywnie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy nie przychodzą na rozprawy; ich postawę popiera 11 proc. ankietowanych - wynika z opublikowanego w środę sondażu Social Changes, zrealizowanego na zlecenie portalu wPolityce.pl.

W środę na portalu wPolityce.pl opublikowano sondaż Social Changes, w którym zapytano ankietowanych jak oceniają fakt, że niektórzy sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie podejmują swoich obowiązków i nie biorą udziału w rozprawach, do których są wyznaczeni.

"Aż 64 proc. badanych odpowiedziało +zdecydowanie negatywnie+ lub +raczej negatywnie+. Postawę +sędziów buntowników+ popiera 11 proc. badanych. 25 proc. nie ma zdania w tej sprawie" - podkreślono.

Na pytanie "Co powinni według Pani/Pana zrobić sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, którzy nie podejmują swoich obowiązków i nie biorą udziału w rozprawach, do których zostali wyznaczeni?" aż 64 proc. badanych wskazało, że "powinni oni zrezygnować z zajmowanych stanowisk".

"Zdaniem 11 proc. badanych, +powinni pozostać na swoich stanowiskach+. 25 proc. wybrało odpowiedź +trudno powiedzieć+" - czytamy.

Sondaż Social Changes został zrealizowany metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 19 do 22 maja 2023 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=2099 osób.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast