Nowy numer 43/2020 Archiwum

Episkopat za całkowitą ochroną życia

Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski poparła inicjatywę wprowadzenia w Polsce całkowitej ochrony życia. Autorzy ustawy w tej sprawie zbierają obecnie podpisy poparcia dla tego projektu.

„Inicjatywę środowisk ludzi świeckich, występujących w obronie życia, całym sercem popieramy, zachęcając do współpracy wszystkich ludzi sumienia. Jesteśmy przekonani, że zbliżająca się beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II jest wystarczającym wołaniem do zaangażowania się w budowanie cywilizacji życia” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego Rady bp. Kazimierza Górnego.

Członkowie Rady podkreślają, że „zabijanie dzieci w łonach matek jest skandalem naszych czasów. Chrześcijanin nie może pozostać obojętny wobec losu niewinnych istot ludzkich. Każde dziecko już od poczęcia zasługuje na miłość i opiekę, szczególnie dzieci chore. Takie dzieci trzeba leczyć, a nie zabijać. Nadszedł czas podjęcia konkretnych działań na rzecz prawa do życia wszystkich poczętych dzieci, bez względu na ich stan zdrowia”.

Projekt regulacji wprowadzający w Polsce całkowitą ochronę życia złożyła w Sejmie grupa obrońców życia. Aby projektem zajął się Sejm, trzeba zebrać 100 tys. podpisów go popierających.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama