Nowy numer 21/2023 Archiwum

Japonia zastosuje dodatkowe sankcje wobec Rosji

Japonia zastosuje dodatkowe sankcje wobec Rosji za jej atak na Ukrainę, wobec uzgodnionych już przez uczestników szczytu G7, którego Japonia była gospodarzem - poinformował w piątek główny sekretarz japońskiego rządu Hirokazu Matsuno.

Jak powiedział Matsuno na konferencji prasowej, Japonia potępia też decyzję Moskwy rozmieszczenia taktycznej broni nuklearnej na Białorusi jako prowadzącą do dalszej eskalacji sytuacji wokół Ukrainy.

Zobacz: Inwazja Rosji na Ukrainę - relacjonujemy na bieżąco

"Jako jedyne państwo, które doświadczyło bombardowań atomowych podczas wojny, Japonia nigdy nie zaakceptuje rosyjskich gróźb nuklearnych, nie mówiąc już o użyciu tej broni" - oświadczył Matsuno.

Według komunikatu japońskiego MSZ, Japonia zamrozi aktywa 78 rosyjskich firm i organizacji oraz 17 osób, w tym najwyższych rangą oficerów sił zbrojnych oraz zabroni eksportu japońskich towarów do 80 rosyjskich podmiotów, takich jak laboratoria i placówki naukowe powiązane z armią.

Rząd Japonii zabroni teź świadczenia usług budowlanych i inżynieryjnych Rosji - głosi komunikat. Szczegóły tych ostatnich sankcji mają być podane później.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast