Nowy numer 39/2023 Archiwum

Niemcy: Żona byłego kanclerza Schroedera straciła pracę po imprezie w rosyjskiej ambasadzie

Wizyta na przyjęciu w ambasadzie Rosji ma konsekwencje dla żony byłego kanclerza Gerharda Schroedera. Firma NRW.Global Business zwolniła Soyeon Schroeder-Kim z pracy ze skutkiem natychmiastowym - podał we wtorek portal niemieckiego dziennika Bild.

Po tym, jak były kanclerz Gerhard Schroeder (SPD) i jego żona Soyeon Schroeder-Kim uczestniczyli w zeszłym tygodniu w przyjęciu w ambasadzie rosyjskiej w Berlinie, kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia wyciągnął konsekwencje.

Zobacz też: Inwazja Rosji na Ukrainę. Relacjonujemy na bieżąco

"Pani Schroeder-Kim została zwolniona ze skutkiem natychmiastowym, a jej zatrudnienie zostanie teraz rozwiązane bez wypowiedzenia przez NRW.GlobalBusiness" - powiedziała rzeczniczka ministra gospodarki NRW Mona Neubaur (Zieloni), cytowana przez "RedaktionsNetzwerk Deutschland"(RND).

RND wyjaśnia, że zgodnie z informacjami firmy NRW.GlobalBusiness żonie byłego kanclerza wielokrotnie doradzano, by jako przedstawiciel nie komentowała drażliwych politycznie kwestii - w szczególności rosyjskiej wojny napastniczej na Ukrainie.

Podobno wizyta Schroeder-Kim na uroczystości w rosyjskiej ambasadzie doprowadziła ostatecznie do jej zwolnienia - pisze RND.

Żona byłego kanclerza pracowała dla NRW.Global Business jako przedstawiciel w Korei Południowej.

Według ambasady na przyjęciu zorganizowanym przez rosyjskie przedstawicielstwo bawili się m.in. reprezentanci państw członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw oraz "zaprzyjaźnionych krajów" z Azji i Afryki, a także kombatanci, jak również przedstawiciele Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast