GN 40/2023 Otwarte Archiwum

Łowca ukrywających się mafiosów został nowym szefem policji

"Łowca ukrywających się mafiosów" - tak nazywany jest nowy szef włoskiej policji Vittorio Pisani, mianowany w czwartek. Podczas służby w Neapolu uczestniczył w aresztowaniu potężnych bossów kamorry- przypominają media. Jest jednym z najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy w walce z mafią.

Urodzony w Kalabrii 55-letni Vittorio Pisani spędził wiele lat w Neapolu i to tam odniósł największe sukcesy jako funkcjonariusz policji. Poszedł w ślady ojca, który również był policjantem.

Jednym z jego pierwszych osiągnięć była operacja wymierzona w mafijne klany w dzielnicy Secondigliano w latach 90. W kolejnych latach Pisani odniósł następne sukcesy w walce z kamorrą: w 2010 roku wziął udział w schwytaniu bossa potężnego klanu Casalesi- Antonio Iovine, który ukrywał się przez 14 lat.

Rok później kierował operacją, która doprowadziła do aresztowania innego groźnego bossa kamorry- Michele Zagarii po 16 latach poszukiwań.

W popularnym serialu telewizji RAI o walce z kamorrą pojawił się bohater- komisarz policji, inspirowany postacią Pisaniego jako szefa mobilnego zespołu z Neapolu. Zagrał go znany aktor Claudio Gioe.

Nowy szef policji jest autorem książki o tajnych działaniach, które doprowadziły do schwytania mafiosów. Jej tytuł to "Informatorzy, poufne wiadomości i tajniki policji".

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast