Nowy numer 46/2018 Archiwum

Uwaga na fałszywych rachmistrzów

Osoby podające się za rachmistrzów spisowych pojawiły się na jednym z największych osiedli Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie). Urzędnicy apelują, by sprawdzać dokumenty rachmistrzów.

"Do Urzędu Miasta we Włocławku wpłynęły informacje o tym, iż na osiedlu Zazamcze pojawili się oszuści, podający się za rachmistrzów spisowych. Nie należy z tym osobami rozmawiać, wpuszczać do mieszkania ani podawać jakichkolwiek prywatnych danych" - podkreśliła Aleksandra Bartoszewska z zespołu prasowego włocławskiego magistratu.

Urzędnicy przypominają, że zaprzysiężeni rachmistrze spisowi jeszcze nie rozpoczęli pracy, bo odwiedziny w domach mieszkańców odbędą się od 8 kwietnia do 30 czerwca. We Włocławku zajmować się tym będą 53 osoby. "Każdy rachmistrz nosi w widocznym miejscu identyfikator ze zdjęciem, imieniem, nazwiskiem, pieczęcią urzędu statystycznego oraz pieczątką imienną i podpisem dyrektora urzędu. W razie wątpliwości, tożsamość rachmistrza można sprawdzić" - dodała Bartoszewska.

Najprościej można to zrobić dzwoniąc na numery infolinii: 800 800 800 z telefonu stacjonarnego oraz 22 44 44 777 z telefonów komórkowych. Infolinia jest czynna od godz. 8.00 do 20.00 w dni powszechnie i od 8.00 do 18.00 w weekendy.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy