Nowy numer 38/2023 Archiwum

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek złoży wizytę w Wilnie

Premier Mateusz Morawiecki 2 maja złoży wizytę w stolicy Litwy, gdzie spotka się z premier Ingridą Simonyte i prezydentem Gitanasem Nausedą. Tematem rozmów będą m.in. relacje dwustronne oraz współpraca gospodarcza - poinformowano na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"W agendzie rozmów znajdą się takie kwestie jak relacje dwustronne, współpraca gospodarcza, energetyczna i infrastrukturalna. Podczas spotkania politycy poruszą także temat bezpieczeństwa oraz współpracy na arenie międzynarodowej. Omówią również aktualną sytuacja na terenie Ukrainy oraz sankcje wobec Rosji i Białorusi" - czytamy w opublikowanej informacji.

Jak wyjaśniono, "2 maja, w Dniu Polonii i Polaków za Granicą, w obecności szefów rządu Polski i Litwy, nastąpi uroczyste otwarcie nowego skrzydła budynku Domu Kultury Polskiej w Wilnie". "Biorąc pod uwagę wzrastające potrzeby mniejszości polskiej, rząd podjął decyzję o rozbudowaniu jej siedziby" - napisano.

"Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu instytucji udało się zrealizować tę inwestycję. Zapewniamy odpowiednie warunki, które sprzyjają kultywowaniu i rozwijaniu związków z Polską. To także ożywienie działalności kulturalnej i społecznej, która służy pogłębianiu dialogu między narodami Polski i Litwy" - napisał rzecznik rządu Piotr Müller.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast