Nowy numer 47/2019 Archiwum

O "pokój i zgodę" między Ukraińcami

W obecności nowego zwierzchnika ukraińskich grekokatolików, arcybiskupa Światosława Szewczuka, papież Benedykt XVI modlił się w środę na audiencji generalnej w Watykanie o "pokój i zgodę w umiłowanym narodzie ukraińskim".

Po wygłoszeniu tych słów po ukraińsku Benedykt XVI zwrócił się po włosku do obecnego na Placu św. Piotra arcybiskupa Szewczuka: "Wasza świątobliwość, Pan powołał Ciebie na przewodnika tego szlachetnego Kościoła, cząstkę tego narodu, który ponad tysiąc lat temu otrzymał chrzest w Kijowie".

"Pewien jestem, że oświecony przez działanie Ducha Świętego przewodniczyć będziesz swojemu Kościołowi, prowadząc go w wierze w Chrystusa Jezusa zgodnie z jego własną tradycją i duchowością, w jedności ze Stolicą Piotrową, która jest widzialnym znakiem tej jedności i za którą tak wielu synów nie wahało się oddać nawet swojego życia"- mówił papież.

Wyraził również uznanie dla poprzedniego zwierzchnika grekokatolików z Ukrainy kardynała Lubomyra Huzara, który odszedł na emeryturę.

Po polsku papież pozdrowił delegację Polskiego Związku Niewidomych, który obchodzi 60-lecie swego powstania, a także dziennikarzy, przygotowujących się do relacjonowania wydarzeń związanych z beatyfikacją Jana Pawła II.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama