Nowy numer 43/2020 Archiwum

Modlitwa, sztuka, czuwanie dla Jana Pawła II

W sobotę 2 kwietnia krakowianie uczczą 6. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II w miejscu najbardziej się z nim kojarzącym - przy Franciszkańskiej pod „Oknem papieskim”.

O godz. 15.00 w Bazylice Franciszkanów przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia. Po niej, na pamiątkę czuwania przy łożu śmierci Ojca Świętego, kilkunastu przedstawicieli różnych stanów i zawodów i w różnym wieku odczyta Ewangelię wg św. Jana. 

O 16.30 celebrowana będzie uroczysta Eucharystia z okolicznościowym słowem.

Pod Oknem Papieskim, obok bazyliki, wierni spotkają się o godz. 20.00 na dwugodzinnym modlitewno-artystycznym czuwaniu. Organizatorzy proszą mieszkańców Krakowa o przyniesienie świec.

„6. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, w oczekiwaniu na Jego beatyfikację, jest dniem szczególnym, wymagającym od nas skupienia i refleksji” – mówi aktorka, założycielka krakowskiego „Teatru Hagiograf”, współorganizatorka czuwania Izabela Drobotowicz-Orkisz.

Obchody rocznicowe na Franciszkańskiej organizują: Franciszkanie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Duszpasterstwo Akademickie „Patmos” oraz Teatr Hagiograf im. Św. Teresy z Lisieux.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama