Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pamiętaj, dajesz przykład

Słowa „Pamiętaj, dajesz przykład” są hasłem tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Życia. Święto, wyznaczone na 24 marca, zostało ustanowione przez Sejm RP w 2004 r.

Tym razem ambasadorem kampanii poświęconej odpowiedzialności wychowawczej rodziców jest znany prezenter telewizyjny Krzysztof Ziemiec. W sposób szczególny organizatorzy obchodów zachęcają do rodzinnego spożywania posiłków.

Obchody Narodowego Dnia Życia odbywają się już po raz siódmy. Podobnie jak w latach poprzednich organizuje je Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. W telewizji emitowane są spoty kampanii społecznej a w wielu miejscach w Polsce, we współpracy z samorządami i innymi organizacjami pozarządowymi, odbywają się festyny, konkursy czy akcja edukacyjne.

Pamiętaj, dajesz przykład!
24marca

Tym razem hasłem Narodowego Dnia Życia są słowa „Pamiętaj, dajesz przykład”. Jak wyjaśnił Marek Plotzke z Fundacji Komitetu Obchodów, celem kampanii społecznej jest przypomnienie rodzicom, że to oni są prawdziwymi mistrzami dla swoich dzieci oraz o ich odpowiedzialności wychowawczej. „To przede wszystkim rodzice, a nie szkoła czy przedszkole, które mogą tylko pomagać, zaszczepiają w dzieciach zręby postaw, które w dorosłym życiu dzieci będą przyjmowały. To sprawa o kapitalnym znaczeniu” - stwierdził Plotzke.

W ramach kampanii społecznej uruchomiona został strona internetowa „Silna Rodzina”. Pod adresem www.silnarodzina.pl rodzice i wychowawcy znajdą m.in. Kalendarz Ambitnego Rodzica, dzięki któremu można systematycznie pracować nad swoimi umiejętnościami wychowawczymi. Kalendarz zachęca także do refleksji nad wieloma wymiarami procesu wychowania. Osoby, które zarejestrują się w serwisie, każdego tygodnia otrzymają specjalna poradę, połączoną z zadaniem na kolejne dni, tak by systematycznie pracować nad relacjami z dziećmi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama