GN 43/2020 Archiwum

Po beatyfikacji szybka kanonizacja?

Jan Paweł II nadal jest niesamowitym Pielgrzymem, działającym już w innym wymiarze - powiedziała znakomita wokalistka jazzowa Ewa Uryga przed beatyfikacją papieża-Polaka. To właśnie Jemu dedykowała w 2004 roku swoją dwujęzyczną płytę: „I’ll trust You Lord” – „Jezu ufam Tobie”.

Ewa Uryga wierzy, że po beatyfikacji Jana Pawła II szybko nastąpi drugi etap w kierunku ogłoszenia go świętym. - Głęboko wywarła w moim życiu postawa papieża. To był i nadal jest niesamowity Pielgrzym, działający już w innym wymiarze. Był otwarty na cały świat, dlatego powstała płyta "Jezu ufam Tobie", aby pokazać współczesnemu człowiekowi, że Chrystus kocha każdego z nas. Zawsze marzyłam, aby wszystkie drogi świata zmierzały w kierunku Boga, dlatego pokochałam muzykę gospel. Wyraziłam w ten sposób swoją postawę ekumeniczną, że różnorodność może nas zbliżyć - powiedziała Ewa Uryga na antenie Radia Plus Radom.

Zdaniem artystki powinniśmy bardziej zgłębiać postawę miłości do drugiego człowieka. Stwierdziła, że pokazali to przedstawiciele innych religii świata, kiedy oddawali hołd papieżowi podczas Jego pogrzebu. Podkreśliła, że było to niesamowite wydarzenie w dziejach Kościoła. - Na twarzach tych ludzi malowała się miłość, czyli to, do czego wzywał nas Chrystus. To był znak, aby i Polacy naśladowali postawę Jana Pawła II, żeby świat wiedział, że Polska wydała człowieka świętego - zauważyła wokalistka.

Ewa Uryga koncertowała jako solistka z orkiestrą Jerzego Miliana, z zespołem Young Power, Kukla Band, Big Warsaw Band i zespołem Amenband Andrzeja Cudzicha, a także Spirituals Singers Band i amerykańskim chórem The Jackson Singers. Brała również udział przy tworzeniu hymnu „Abba – Ojcze” na spotkanie młodzieży świata w 1991 roku w Częstochowie. Współpracowała m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem i Anną Marią Jopek. Zainteresowania dużymi formami wokalno-instrumentalnymi zaowocowały występami w „Oratorium Oświęcimskim” i Oratorium Beskidzkim „Gość Oczekiwany” Janusza Kohuta oraz w Oratorium Wielkanocnym „Woła nas Pan” z muzyką Włodzimierza Korcza i słowami Ernesta Brylla, w którym wystąpiła razem z Alicją Majewską, Markiem Bałatą, Jackiem Wójcickim i Zbigniewem Wodeckim.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama