Nowy numer 41/2019 Archiwum

"Ekspresowe" rekolekcje o miłosierdziu

„Pociągiem do Rzymu: Bóg bogaty w miłosierdzie” – to hasło projektu trzydniowych rekolekcji dla uczestników pielgrzymki na beatyfikację Jana Pawła II. W czasie podróży przeprowadzony będzie specjalny kurs formacyjny. Pociąg PKP Intercity wynajęło Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dla chętnych na wyjazd do Rzymu są jeszcze wolne bilety.

Będą to przedstawiciele studentów ze Wschodu, szkół katolickich w Polsce, laureaci konkursów i projektów papieskich, w szczególności Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego „Papież Słowianin”, liderzy środowisk edukacyjnych i uniwersyteckich, członkowie duszpasterstw akademickich, organizacje stypendystów, a także ludzie mediów.

Podczas podróży organizatorzy, Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – Sekcja Polska, Stowarzyszenie Miłośników Filozofii Keryx i krakowscy stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, proponują „warsztaty papieskie” w drodze. Warsztaty „Pokolenia Jana Pawła II” czyli osób kroczących jego śladami, by tak jak on żyć w „komunii z Bogiem”. Będzie to możliwość wysłuchania przesłania Jana Pawła II, medytacja oparta na jego wybranych tekstach oraz odkrywanie na nowo papieskiego nauczania. Uczestnicy warsztatów „Pociągiem do Rzymu” otrzymają specjalny certyfikat.

Pielgrzymka będzie również przypomnieniem pierwszego spotkania Wschodu i Zachodu, które miało miejsce na Jasnej Górze w Częstochowie w roku 1991 r. (VI Światowy Dzień Młodzieży).

Projekt „Pociągiem do Rzymu: Bóg bogaty w miłosierdzie” to nie tylko propozycja wspólnego pielgrzymowania na beatyfikację pociągiem, ale przede wszystkim misja duchowego zanurzenia się polskich pielgrzymów w Miłosierdziu Bożym. To hasło będzie szczególnie przyświecać zgromadzonym w specjalnym pociągu, do którego zapraszam, ale propozycja świadomego i aktywnego przeżycia Święta Miłosierdzia Bożego i beatyfikacji ukochanego Ojca Świętego jest kierowana do wszystkich udających się w tych dniach do stolicy chrześcijaństwa, a także dla tych, którzy pozostają w domach i pragną świętować te niezwykłe wydarzenia w swoich parafiach i wspólnotach.

Prosimy zainteresowanych wyjazdem na pielgrzymkę o zgłoszenia do 28 III 2011 r. pisząc na adres dostępny na stronie: www.keryx.eu.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL