Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wielki papież

Papież z Polski przejdzie do historii jako Jan Paweł II Wielki - powiedział kard. Kazimierz Nycz, otwierając sesję poświęconą „Wymiarom świętości Jana Pawła II”.

Spotkanie dla dziennikarzy odbywa się w Rezydencji Arcybiskupów Warszawskich.

Hierarcha zwrócił uwagę na spuściznę Jana Pawła II: dokumenty, encykliki, adhortacje, listy, pielgrzymki, ale także spotkania z wiernymi. - Ważne jest także to, że od śmierci papieża, a nawet jeszcze za jego życia, dość powszechne było przekonanie, że mamy do czynienia ze świętym człowiekiem. To „Santo Subito” z dnia pogrzebu zrealizuje się 1 maja. I trzeba powiedzieć, że beatyfikacja w 6 lat po śmierci to jest szybko, nie natychmiast, ale szybko - dodał metropolita warszawski.

Kard. Nycz zwrócił uwagę, że po beatyfikacji powinno się rozpocząć nowe odkrywanie Jana Pawła II, jego naśladowanie i poznawanie tego co nam zostawił w spuściźnie pontyfikatu.

Sesję zorganizowały warszawskie Archidiecezjalne Centrum Informacji i Katolicka Agencja Informacyjna. Wśród prelegentów są m.in. ed. Janusz Poniewierski, autor książek o pontyfikacie papieża-Polaka, abp Mieczysław Mokrzycki - osobisty sekretarz Jana Pawła II i metropolita lwowski.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama