Nowy numer 21/2023 Archiwum

Liga Watykańska: Bambino Gesù na czele tabeli

Dzięki bliskiemu, ale wysoko punktowanemu zwycięstwu, drużyna papieskiego szpitala dziecięcego Bambino Gesù znalazła się na szczycie tabeli piłkarskiej Ligi Watykańskiej. Bambino Gesù wygrało 5:4 z drużyną Dykasterii ds. Ewangelizacji, która zmieniła nazwę. Od teraz piłkarze zamiast "Evangelizatio" będą się nazywać "D.p.E. 1".

W pozostałych meczach najlepsza drużyna Santos wygrała z Archivio z wynikiem 4:2, a Associazione SS. Pietro e Paolo wygrało z Gwardią Szwajcarską takim samym wynikiem, czyli 4:2.

Dzięki lepszej różnicy bramek (czyli większej ilości strzelonych goli) Bambino Gesù wyprzedza w tabeli Santos, obie drużyny mają po 12 punktów dzięki czterem zwycięstwom i zeru porażek lub remisów.

Za nimi plasuje się zespół Archiwum Watykańskiego z 6 punktami, Associazione SS. Pietro e Paolo z 4 punktami i D.p.E. 1 z jednym punktem.

Na ostatnim miejscu w tabeli znajduje się FC Guardia z zerowym dorobkiem punktowym. Do tej pory szwajcarscy piłkarze nie odnieśli ani zwycięstwa, ani remisu. 22 bramki zdobyła drużyna Szpitala Dziecięcego. Z kolei Gwardii Szwajcarskiej udało się do tej pory strzelić tylko trzy bramki.

W następnej kolejce spotkań zmierzą się Santos przeciwko Bambino Gesù, a Gwardia Szwajcarska zagra z Dykasterią ds. Ewangelizacji. Archiwum spróbuje pokonać drużynę Associazione SS. Pietro e Paolo.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast