Nowy numer 21/2023 Archiwum

Rzym. 90-letni maratończyk

Antonio Rao niedawno skończył 90 lat. Pochodzi z Kalabrii, mieszka w Rzymie. Od lat biega w maratonach, ostatni - z niezłym wynikiem - ukończył 19 marca.

Metę maratonu przecinał już niezliczoną ilość razy. Ostatni, w którym brał udział, to Acea Run Rome The Marathon. „Bieganie nie ma wieku” – obwieścił „Il Messaggero”, największy rzymski dziennik.

Pan Antonio urodził się w 1933 roku. „Jego nazwisko rzuciło się od razu w oczy organizatorom maratonu. To prawdziwa legenda w Rzymie, związany jest z klubem lekkoatletycznym Monte Mario. Ale znają go też w całych Włoszech z jego niesamowitej siły, a od ubiegłej niedzieli – już także na całym świecie” – pisze „Il Messaggero”.

A to za sprawą wyniku, który A. Rao osiągnął w Acea Run Rome – przeciął linię mety, przebiegłszy 42,195 km w 6 godz. 14 min. i 44 sek. (w rytmie 8 min. 53 sek., czyli 6,8 km/h). Połówkę dystansu przebiegł w 2 godz. 49 min. i 40 sek., a na mecie zameldował się sporo przed czasem zamknięcia wyścigu wyznaczonym na 6 godz. i 30 min.

Zdjęcie dziarskiego maratończyka obiegło media:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast