Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rzym: Góralskie rekolekcje wielkopostne

W Sacrofano pod Rzymem rozpoczynają się Światowe Rekolekcje Podhalańskie. Bierze w nich udział prawie 90 osób. Organizowane już po raz 14. dni skupienia dla górali i osób związanych z Podhalem potrwają do końca tygodnia.

Jak poinformował pomysłodawca rekolekcji, ks. Władysław Zarębczan, są one w tym roku poświęcone tematyce sprawiedliwości. Prof. Stanisław Grygiel będzie miał wykład „Nie ma sprawiedliwości bez miłości”. Temat „Sprawiedliwość w prawie międzynarodowym” podejmie ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka. Z kolei o. Leon Knabit OSB będzie miał referat „Sprawiedliwość źródłem jedności”.

Środa (23 marca) będzie dla uczestników rekolekcji dniem wyjątkowym: w grotach watykańskich wezmą udział we Mszy pod przewodnictwem ks. Pawła Ptasznika z watykańskiego Sekretariatu Stanu, a później w audiencji ogólnej z Benedyktem XVI. Następnego dnia uczestnicy rekolekcji będą pielgrzymować na Monte Cassino. 25 marca przewidziano tradycyjny blok dyskusyjny. „Tym razem będziemy dyskutować na takie tematy, jak sprawiedliwość w rodzinie, sprawiedliwość w przyjaźni, w państwie, między narodami, a także sprawiedliwość wobec Boga i bliźnich” – powiedział ks. Zarębczan.

Rekolekcje zakończą się w sobotę 26 marca.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama