Nowy numer 21/2023 Archiwum

Niebezpiecznie w schroniskach dla azylantów; podwoiła się liczba incydentów; "noże i narkotyki to codzienność"

W ciągu pierwszych jedenastu tygodni roku w ośrodkach dla uchodźców w Niderlandach doszło do prawie 2,4 tys. przypadków agresji, dwa razy więcej niż w analogicznym okresie 2022 r., informuje Agencja ds. Przyjmowania Osób Ubiegających się o Azyl (COA). "Noże, siekiery, kradzieże i narkotyki to codzienność w schroniskach dla azylantów" - mówią ich pracownicy.

Z poufnych informacji rządowej agencji, do których dotarli reporterzy dziennika "De Telegraaf", wynika, iż problem agresji w schroniskach przyjmujących uchodźców narasta. "Jest coraz bardziej niebezpiecznie" - powiedział gazecie pracownik ośrodka w Ter Apel w północno-wschodniej części kraju. Dodał również, że personel nie jest już zdziwiony, gdy podczas awantur dochodzi do incydentów z użyciem ostrych narzędzi.

Z danych COA wynika również, iż do połowy marca br. w niderlandzkich ośrodkach dla azylantów prawie podwoiła się liczba przypadków okaleczeń, których było 154, w porównaniu z 88 w tym samym okresie ubiegłego roku. Wzrosła także liczba prób samobójczych.

"Ostatnio miało miejsce wiele poważnych incydentów, które mają duży wpływ na mieszkańców i pracowników" - przyznaje agencja w oświadczeniu przekazanym gazecie. Twierdzi ona, iż uciążliwość w ośrodkach wzrosła ze względu na wzrost przebywających w nich uchodźców.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast