Nowy numer 43/2020 Archiwum

Muzułmanie proszą Watykan o pomoc

Światowe Stowarzyszenie Wezwania Islamskiego (WICS) poprosiło Stolicę Apostolską, by włączyła się w pokojowe rozwiązanie kryzysu libijskiego – poinformował agencję FIDES bp Giovanni Innocenzo Martinelli OFM.

Wikariusz apostolski Trypolisu spotkał się w 17 marca z sekretarzem generalnym tej muzułmańskiej organizacji. Libijczyk podziękował za obecność Kościoła katolickiego w jego ojczyźnie, a szczególnie za służbę wielu sióstr zakonnych pracujących w szpitalach. Ich zaangażowanie ma szczególne znaczenie w czasie kryzysu – powiedział sekretarz islamskiej organizacji. Natomiast bp Martinelli podkreślił, że konieczne jest znalezienie mediatora, by rozwiązać kryzysową sytuację w Libii. Dodał on, że w najbliższych dniach spodziewana jest tam misja Unii Afrykańskiej.

Stowarzyszenie Wezwania Islamskiego założył w Libii pułkownik Muamar Kadafi. Celem organizacji jest promocja islamu na innych kontynentach. Pierwszym zadaniem wyznaczonym przez założyciela jest islamizacja Europy. W ramach swej statutowej działalności Światowe Stowarzyszenie Wezwania Islamskiego włącza się w dialog międzyreligijny i jego członkowie gościli m.in. w Watykanie.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama