Nowy numer 44/2020 Archiwum

Do Józefa o dobrego męża

Dziś wieczorem uroczystą Mszą św. w Warszawie studenci z pallotyńskiego duszpasterstwa akademickiego zakończą dziewięciodniową nowennę do św. Józefa o dobrego męża i dobrą żonę.

„Dowiedziałam się, że św. Józef jest najlepszym orędownikiem w tych sprawach” – relacjonuje student z Pallotti-Hostel w Warszawie. W internecie można znaleźć szereg świadectw udanych małżeństw, które zawdzięczają odnalezienie życiowego partnera św. Józefowi. „Moja żona modliła się o dobrego męża sześć lat i go znalazła” dzielił się ze studentami w czasie trwania nowenny jeden z zaproszonych gości.

Św. Józef jako opiekun Świętej Rodziny oraz oblubieniec Najświętszej Maryi Panny jest uważany za patrona małżeństw, ojców oraz również za świętego kojarzącego dobre małżeństwa. W adhortacji apostolskiej Redemptoris Custos Jan Paweł II wyjaśnia to teologiczne znaczenie św. Józefa: „Zgłębiając istotę małżeństwa, zarówno św. Augustyn, jak i św. Tomasz widzą ją niezmiennie w nierozerwalnym zjednoczeniu dusz, w zjednoczeniu serc i we wzajemnej zgodzie. to jest w tym, co w sposób wzorcowy ujawniło się w małżeństwie Maryi i Józefa” (7).

Nowennę do św. Józefa zorganizowali z własnej inicjatywy studenci z pallotyńskiego akademika Pallotti-Hostel w Warszawie. Jej zakończeniem będzie czterogodzinna adoracja połączona z Eucharystią o 21.00 w kaplicy Res Sacra Miser przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama