Nowy numer 38/2023 Archiwum

Kard. Braz de Aviz: życie zakonne dla Papieża oznacza świadectwo wiary

Pełniący przez cały pontyfikat Franciszka funkcję prefekta Dykasterii ds. Instytutów Życia Konsekrowanego oraz Stowarzyszeń Życia Apostolskiego kard. João Braz de Aviz uważa, że obecny Papież w życiu zakonnym szczególnie kładzie akcent na osobiste i wspólnotowe świadectwo Ewangelii.

Wzywa osoby konsekrowane, aby podążały razem w duchu synodalności, zwracając się ku innym i wnosząc klimat rodzinny do swoich społeczności.

Brazylijski purpurat opowiedział Radiu Watykańskiemu o tajemnicy swojej osobistej relacji z Ojcem Świętym.

Przeczytaj:  Kard. Krajewski: z Franciszkiem jest się w środku Ewangelii

Kard. Braz de Aviz: relacja z Papieżem oparta jest na wierze

„Jest to relacja wynikająca z wiary. Jednak ta relacja oparta na wierze z Papieżem Franciszkiem stała się o wiele bardziej bezpośrednia dzięki temu, że on przybliża się do wszystkich osób z prostotą, przez co wzbudza zaufanie u drugiej strony, a to zaufanie zbliża nas do siebie nawzajem – zaznaczył kard. Braz de Aviz. - To 10 lat były dla mnie latami głębokiej przyjaźni opartej na wierze oraz odpowiedzialności za pracę, którą mi powierzył oraz wszystkim innym osobom w dykasterii. I to nigdy nie zniknęło z horyzontu, to było obecne cały czas jako jaśniejący znak. Dla nas nie istnieje misja w Kościele bez bycia blisko Papieża. On bardzo nam to ułatwia, ponieważ troszczy się o to, co najistotniejsze i pozostawia dużą wolność.“

Zobacz:  Papież Franciszek w obiektywie fotoreporterów "Gościa Niedzielnego"

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast