Nowy numer 22/2023 Archiwum

Papież do młodych katolików w Wielkiej Brytanii

Ok. 8 tys. młodych brytyjskich katolików zgromadziło się dzisiaj na wydarzeniu Flame Congress w hali Wembley Arena w Londynie, by wspólnie świętować, modlić się, a także wysłuchać świadectw. Specjalne przesłanie skierował do młodych Papież Franciszek. Życzył im, aby jak Maryja potrafili z pośpiechem odpowiedzieć na wezwanie Pana.

Te słowa są nawiązaniem do tematu tegorocznej edycji Flame Congress. Inspiruje się ona tym samym wersetem co zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. Organizatorzy pragną wstać po okresie pandemii, wstać jako młodzi katolicy odkrywający piękno wiary.

W ramach wydarzenia zaplanowano słowo kard. Tagle, a także świadectwo młodej Kolumbijki pracującej w puszczy amazońskiej. Przemówi ponadto Robert Bilott, prawnik, który przez wiele lat prowadził batalię przeciw firmie zanieczyszczającej środowisko. Jej działania prowadziły m.in. do masowego pomoru zwierząt i chorób wśród ludzi. W Flame Congress wystąpią także artyści, m.in. piosenkarka Adeniké i raper Faith Child. Z kolei grupa One Hope Project poprowadzi uwielbienie.

Flame Congress jest największym kościelnym wydarzeniem młodzieżowym w Wielkiej Brytanii.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast