Papież modli się za migrantów, którzy utonęli dziś u brzegów Italii

Podczas modlitwy "Anioł Pański" papież Franciszek wyraził ból i modlił się za ofiary katastrofy statku u wybrzeży Crotone. Zginęło w niej kilkadziesiąt osób, także dzieci.

Kilka godzin po tragedii papież mówił: „Dziś rano dowiedziałem się z bólem o katastrofie statku w rejonie Crotone. Wydobyto już czterdzieści ciał, w tym wiele dzieci. Modlę się za każdego z nich, za zaginionych i za innych migrantów, którzy przeżyli. Dziękuję wszystkim, którzy pospieszyli im na pomoc, i tym, którzy ich przyjmują. Niech Matka Boża wspiera tych naszych braci i siostry”.

Włoska Caritas po raz kolejny upomniała się o „odpowiednie rozwiązania” wobec zjawiska migracji. Jej dyrektor Marco Pagniello wydał specjalny komunikat. „Kwestii migracji, ucieczki od ubóstwa i wojen nie można traktować tak, jakby była to wciąż sytuacja nadzwyczajna. Karanie, zamiast zachęcania tych, którzy pracują na tym polu, tylko zwiększa nierównowagę wśród ludzkości” – napisał między innymi.

Przypomniał, że życie jest święte i powinno być chronione zawsze, a ratowanie ludzkich istnień pozostaje nienaruszalną zasadą. Zaznaczył, że Kościół zawsze jest gotów spieszyć z pomocą, niezależnie od tego, jak działają organizacje pozarządowe na Morzu Śródziemnym. Upomniał się o wyznaczenie „bezpiecznych tras, które pozwolą uniknąć zagrożeń podróży morskich i które dadzą realne perspektywy pomocy migrantom”.

« 1 »

baja /Avvenire