Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Uwielbiamy! Michael W. Smith z jedynym koncertem w Polsce

Legenda muzycznej sceny chrześcijan przyjeżdża z repertuarem „The Way Maker Tour”.

Kto: Wokalista numer jeden na scenie uwielbienia. Kiedy: 16 kwietnia. Gdzie: W Arenie w Gliwicach.  

W początkowych latach XXI wieku w Polsce jego nazwisko wiązało się najsilniej z pieśnią uwielbienia „Awesome God” (w polskiej wersji: „Nasz Bóg jest potężny w mocy swej...”). Utwór pochodzi z genialnej płyty „Worship”, która jest zapisem koncertu-uwielbienia z 2001 roku z Lakeland na Florydzie. Właściwie wszystkie melodie z tamtego nagrania świetnie znane są w kraju nad Wisłą. Doczekały się polskich tłumaczeń. Stały się przebojami oaz, weszły na stałe do śpiewnika setek wspólnot.

Kolejne lata to dla artysty rodem z Zachodniej Wirginii czas koncertów, nowych aranżacji, a także komponowania i nagrywania kolejnych pieśni rozpalających wiarę chrześcijan na całym świecie. Michael W. Smith jest doceniany i przez fanów (miliony sprzedanych albumów) i znawców z branży muzycznej (liczne nagrody, w tym Grammy czy American Music Award).

Ostatni czas dla wokalisty i multiinstrumentalisty to fala znakomitych dźwięków kierowanych (jak zawsze) w stronę nieba. Na uwagę zasługują szczególnie dwa koncertowe albumy: „Surrounded” z 2018 r. i „Awaken: The Surrounded Experience” z 2019 r. Na drugim krążku, zapisie niesamowitego występu w Nashville Bridgestone Arena, usłyszymy m.in. utwór „Waymaker”. Na spotkaniach wspólnot w Polsce znany pod tytułem „Taki jesteś Ty” (świetna wersja w wykonaniu Michała Króla). Kto zna (i uwielbiał Boga tą pieśnią), ten może wyobrazić sobie, co czeka uczestników kwietniowego koncertu w Gliwicach. Koncert Michaela W. Smitha odbywa się pod szyldem „The Way Maker Tour”.  

A tak było przed rokiem w Budapeszcie:

Awesome God : Michael W. Smith : Live from Budapest
Michael W. Smith

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy