Nowy numer 20/2024 Archiwum

Drugi sezon "The Chosen" z polskim lektorem już wkrótce w TVP

Drugi sezon bijącego rekordy popularności serialu "The Chosen" już wkrótce dostępny będzie z polskim lektorem. Emitowany będzie w serwisach streamingowych oraz w TVP.

18 lutego serial z polskim lektorem pojawi się na platformach streamingowych: https://www.cda.pl/, https://rafaelkino.pl/, https://katoflix.pl/. Jest także możliwość zwrócenia się do kin z prośbą o zorganizowanie seansu na dużym ekranie. W sprzedaży pojawią się także płyty DVD i Blu-Ray.

Jak dowiedzieliśmy się w Redakcji Audycji Katolickich TVP, drugi sezon "The Chosen" z lektorem emitowany będzie także w wiosennej ramówce TVP1. Kolejne odcinki oglądać można będzie od 5 marca w każdą niedzielę o godz. 10:45. 

Zobacz też: Na początku był zachwyt

Pierwszy sezon serialu emitowany był w Telewizji Polskiej od 27 grudnia do 5 stycznia 2023 roku. 

Jak czytamy na polskiej stronie serialu, "The Chosen jest największym projektem medialnym wszech czasów finansowanym przez społeczność. Do tej pory przetłumaczony na 62 języków, z 442 000 000 wyświetleń, konsekwentnie utrzymuje się w rankingu 50 najlepszych aplikacji w kategorii 'rozrywka' iOS i Android. Dzięki zbiórkom na platformach crowdfundingowych udało się zebrać już prawie 30 milionów dolarów, co jest absolutnym rekordem w świecie seriali".

Serial Dallasa Jenkinsa jest najgłośniejszym filmowym przedsięwzięciem zrealizowanym na podstawie Ewangelii w ostatnich latach. Pomysł zrodził się w 2017 roku.
Chrystusa w serialu widzimy oczami zarówno apostołów, jak i wielu innych bohaterów znanych z kart Nowego Testamentu. Nie oznacza to, że nie spotkamy tu postaci fikcyjnych, ale są to bohaterowie drugoplanowi pozostający w relacjach z tymi istniejącymi realnie. Już pierwszy odcinek zatytułowany „Wezwę Cię po imieniu” pozwala się zorientować, w jakim kierunku potoczy się narracja.

"Serial opiera się na tym, co mamy zapisane w Ewangelii, z drugiej strony jest próbą poszerzenia i zrozumienia opisanych tam wydarzeń, pogłębienia postaci, które znamy z kart Pisma Świętego" - mówiła s. Judyta Pudełko, biblistka z Akademii Katolickiej w Warszawie. "Są tam całe passusy żywcem wyjęte z Pisma Świętego. Kiedy śledzę serial okiem biblisty muszę przyznać, że nawet sceny wymyślone bardzo pasują do całości, są z nią zgodne i bardzo inteligentnie połączone z wydarzeniami ewangelicznymi" - dodała. 

Siostra Pudełko przypomniała, że choć reżyser "The Chosen" Dallas Jenkins jest protestantem, to produkcja była konsultowana przez teologów protestanckich, katolickich i żydowskich. "Nie jest to więc jedynie artystyczna wizja autora, oderwana od realiów tamtych czasów" - wyjaśniła.

The Chosen, reż. Dallas Jenkins, wyk.: Jonathan Roumie (Jezus), Shahar Isaac (Szymon Piotr), Erick Avari (Nikodem), Paras Patel (Mateusz), Liz Tabish (Lilith/Maria Magdalena), USA 2017.

Zobacz też:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama