Nowy numer 15/2024 Archiwum

Film o św. Józefie z abp. Rysiem i Radosławem Pazurą - od 24 lutego w kinach

Borykający się z kryzysem małżeńskim dziennikarz dostaje polecenie, by zająć się współczesnymi historiami ludzi, w których życie w cudowny sposób wkroczył św. Józef - to oś fabuły filmu pt. "Opiekun". Można go będzie zobaczyć w kinach od 24 lutego. Gość Niedzielny" jest jego patronem medialnym.

OPIEKUN | Zwiastun HD | w kinach od 24 lutego!
Rafael Film

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna się interesować bogatym biznesmenem
(Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się
cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak... św. Józef?

Czytaj też: Rozmowa "Gościa" z reżyserem filmu "Opiekun"

Opiekun to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Wśród komentatorów są abp  Grzegorz Ryś, Andrzej Lewek (Mężczyźni Świętego Józefa), ks. dr Jacek Plota – kustosz sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; ks. dr Andrzej Latoń – prezes Polskiego Studium Józefologicznego; s. dr Dolores – Danuta Siuta CSSJ – józefolog oraz s. Anna Reczko – urszulanka SJK.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy