Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

USA: Mężczyzna stracony za zabicie 4 osób - twierdził, że był niewinny

W stanowym więzieniu w Bonne Terre w Missouri wykonano egzekucję na 58-letnim Raheemie Taylorze. Skazany za zabicie swojej dziewczyny i trójki jej małych dzieci twierdził, że był niewinny.

W cytowanym przez AP oświadczeniu Taylor pisał, że muzułmanie nie umierają, ale "żyją wiecznie w sercach naszych rodzin i przyjaciół".

"Śmierć nie jest twoim wrogiem, jest twoim przeznaczeniem. Cieszę się na jej spotkanie. Pokój!" - konkludował.

Mężczyzna utrzymywał, że był w Kalifornii, kiedy Angela Rowe, jej 10-letnia córka Alexus Conley, 6-letnia córka AcQreya Conley i 5-letni syn Tyrese Conley zostali zabici w 2004 roku. W jego obronie stanęło kilkadziesiąt ugrupowań zajmujących się prawami obywatelskimi i religijnymi oraz Midwest Innocence Project zabiegający o uniewinnienie i uwolnienie niesłusznie skazanych osób.

Władze nie dały wiary twierdzeniom Taylora. Prokurator okręgowy hrabstwa Louis, demokrata Wesley Bell, nie zgodził się na wniosek więźnia o ponowne przesłuchanie przed sędzią.

"Nie ma faktów, które potwierdzałyby wiarygodny przypadek niewinności" - uzasadniał republikański gubernator Mike Parson, który odmówił ułaskawienia skazanego. Sąd Najwyższy Missouri odrzucił wniosek o wstrzymanie egzekucji. We wtorek interwencji odmówił z kolei Sąd Najwyższy USA.

Egzekucja w Missouri była piątą w USA w tym roku.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama