Zrobiło mi się lżej

Media, jak wiadomo, skwapliwie podejmują tematy chwytliwe, klikalne i pozornie kontrowersyjne. Zwłaszcza te coraz bardziej nowoczesne media. Część z Państwa zdołała się już zapewne oswoić z dziwnie konstruowanymi nagłówkami.

Albo i z tekstem, który w smartfonowej przeglądarce, pozycjonowany przez śledzące naszą aktywność w internecie algorytmy, trzy razy zawiera to samo sformułowanie i pięć razy obwieszcza coś oczywistego. Tak to już skonstruowali ci mądrzy giganci, że aby się bardziej, częściej i na dłużej klikało, trzeba zacząć używać tego nowego języka. Trzeci raz z rzędu przeczytasz to samo zdanie, zobaczysz przy tym trzy różne reklamy, to możemy cię wpuścić dalej. I pewnie gdyby nie nasze – odbiorców – przyzwolenie, ten stan rzeczy nie mógłby trwać długo. Trwa jednak, ma się całkiem nieźle i zapowiada się, że będzie się rozwijać w coraz bardziej absurdalnym stylu.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.