Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

AFP: Instagram zmuszony do usunięcia treści influencerów reklamujących napoje alkoholowe

Francuski wymiar sprawiedliwości, na wniosek stowarzyszenia Addictions France, nakazał Instagramowi usunięcie treści influencerów, którzy "nielegalnie reklamują" napoje alkoholowe - poinformowała agencja AFP.

W sumie orzeczenie dotyczy 37 publikacji rozpowszechnianych przez około 20 różnych influencerów, mających łącznie ponad 5 milionów subskrybentów - podała agencja.

Stowarzyszenie Addictions France nazwało decyzję "historycznym zwycięstwem przeciwko sponsorowaniu alkoholu online". Poinformowało też, że od półtora roku kontaktowało się ono z influencerami w celu usunięcia materiałów promujących alkohol i spotykało się z różnymi reakcjami.

Według orzeczenia materiały muszą ograniczać się do treści informacyjnych i nie mogą zawierać skojarzeń na przykład ze świętowaniem. "Wyrok nakazuje również Mecie dostarczenie Addictions France prawdziwych tożsamości influencerów (imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, numery telefonów)" - informuje AFP.

Grupa Meta, która jest właścicielem Instagrama, poinformowała o wdrożeniu decyzji sądu i zapowiedziała odwołanie się od niej.

Przeczytaj:  Raport Facebooka: Instagram szkodliwy dla dziewcząt

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama