Nowy Numer 16/2024 Archiwum

7-letnia dziewczynka przez 17 godzin osłaniała głowę młodszego brata pod gruzami

7-letnia dziewczynka spędziła wraz z młodszym bratem 17 godzin pod gruzami w północnej Syrii, osłaniając jego głowę; wzruszające zdjęcie dzieci obiega świat - poinformował portal indiatimes.com

Zdjęcie małej syryjskiej dziewczynki, która trzyma w ramionach swojego brata, obiegło media społecznościowe na całym świecie. Oboje spędzili pod gruzami 17 godzin, dziewczynka cały czas chroniła głowę brata.

Fotografię zamieścił na Twitterze przedstawiciel Organizacji Narodów Zjednoczonych w Syrii Mohammad Safa.

Potężne trzęsienie ziemi, które nawiedziło w poniedziałek południowe obszary Turcji i północne regiony Syrii, było jednym z największych na tym obszarze w ciągu ostatnich stu lat. Jego skutkiem może być nowa katastrofa humanitarna w regionie, zwłaszcza w Syrii, w której trwa wojna domowa - napisał portal indiatimes.com.

Według najnowszych informacji liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienia ziemi, którego magnituda sięgnęła 7,8, przekroczyła 6 tys., z czego w samej Turcji 5 tys. Działania ratownicze są utrudniane przez dziesiątki wstrząsów wtórnych, mroźną, zimową pogodę i zniszczenia dróg prowadzących do i z obszarów dotkniętych katastrofą.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama