Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Tadeusz Krzyszkowski, najstarszy polski tenisista, skończył 100 lat

Tadeusz Krzyszkowski, najstarszy polski tenisista, skończył 100 lat. Gdynianin, były pracownik Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, świętował ten jubileusz nie tylko w gronie rodziny, ale także na tenisowym korcie, gdzie życzenia złożyli mu przedstawiciele władz uczelni i miasta.

Tadeusz Krzyszkowski urodził się w 1923 roku w Toruniu, a przygodę z tenisem rozpoczął 90 lat temu. Po skończeniu studiów we Wrocławiu przeprowadził się do Gdyni i w latach 1956-1964 był wychowawcą w internacie Państwowej Szkoły Morskiej (obecnie Uniwersytetu Morskiego) w Gdyni.

Cały czas był również wierny swojej pasji, czyli tenisowi. Został trenerem, podobnie jak jego trzej synowie, którzy byli również zawodnikami i mają w swoim dorobku medale mistrzostw kraju.

Najstarszy Polski tenisista jest honorowym członkiem KT Arka i właśnie na obiektach gdyńskiego klubu, oczywiście z rakietą w ręku, świętował swoje 100. urodziny. Jubilat dał również popis swojej sprawności i umiejętności, bo nie odmówił sobie przyjemności rozegrania krótkiego meczu, w którym jego partnerem był syn Tomasz. Popisy seniora rodu na korcie oklaskiwali dwaj pozostali synowie - Wojciech i Andrzej.

Życzenia na korcie złożyli mu rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni profesor Adam Weintrit, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz prezes KT Arka, były zawodnik i trener tenisowej reprezentacji Polski Radosław Szymanik.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama